#mood

Όλες οι Ειδήσεις

Ήττα για Παναθηναϊκό

Sponsored by exness

Τι και εάν ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε ιδανικά, με γκολ του Μπεργκ μόλις στο 5ο λεπτό, στη συνέχεια οι «πράσινοι» έκαναν κάκιστη εμφάνιση και διαχείριση και ηττήθηκαν με 2-1!

Τραγικά λάθη από Ιβανόφ και Μέστο έφεραν την ισοφάριση από τον Τραορέ και το 2ο γκολ για τον «Αίαντα» με τον Γκούντελι (μετά από απόκρουση πέναλτι του Στιλ στον Κλάασεν) και έτσι η ολλανδική ομάδα ξαναπλήγωσε τον Παναθηναϊκό!

Για τρίτη φορά μετά τον τελικό του 71′ στο Γουέμπλεϊ (2-0) και τους ημιτελικούς του 1996 για το Τσάμπιονς Λιγκ (0-1, 0-3).

Ο Παναθηναϊκός είχε σε πολύ κακή βραδιά τους δύο προαναφερθέντες (ειδικά ο Μέστο ήταν αγνώριστος), ενώ ο Ιβανόφ εκτός της γκέλας στο πρώτο γκολ, αποβλήθηκε στο 69′ αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Τουλάχιστον μέχρι το 79′ που αποβλήθηκε ο Ζίεχ, αλλά και την ανόητη αποβολή του Γουακάσο στο 89′.

Λανθεσμένη και η επιλογή του Στραματσόνι να κρατήσει για 65′ λεπτά τον Λεντέσμα που ήταν καταπονημένος από την γαστρεντερίτιδα!

Γενικά ο Παναθηναϊκός ήταν άναρχος και έδωσε δικαιώματα στον Άγιαξ που μπορεί να μην είναι το όνομα του παρελθόντος, αλλά έχει κάποιους πολύ ποιοτικούς ποδοσφαιριστές!

Ακολουθήστε την Cyprus Times στο Google news και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.